Bransoletka nieskończoność

Co oznacza znak nieskończoności?

By Wiktoria from Mocca Loca

Posted in | Tags : , , , , ,

Symbol nieskończoności, który wygląda jak przewrócona liczba osiem, ma bogatą historię wśród różnych kultur i systemów wierzeń. Wyjątkową cechą tego symbolu jest to, że kształt ten nie ma początku ani końca, dlatego tak łatwo utożsamiany jest z trwałością, ciągłością i wiecznością. Co oznacza znak nieskończoności? Znak nieskończoności powszechnie używany jest jako symbol wszystkiego co chcemy aby trwało na zawsze i nigdy nie przeminęło czyli np. miłość, życie czy siła.

Jakie jest pochodzenie słowa “Infinity”? Angielskie słowo Infinity (pol. nieskończoność) pochodzi od łacińskiego słowa “Infinitas”, które oznacza bezmiar. Sam znak nie ma początku ani końca, co odzwierciedla poczucie że życie i wszechświat są niczym niekończące się kontinuum.

Skąd wziął się znak nieskończoności? Pierwsze nawiązania do znaku nieskończoności można znaleźć już w starożytnym Egipcie. Przedstawiają one węża jedzącego własny ogon. Było to graficzne przedstawienie koncepcji cyklu odrodzenia i odnowy, a może również i nieśmiertelności.

Znak nieskończoności znajdujemy również w kulturze celtyckiej. Znak ten widoczny jest w strukturach węzłów, które oznaczały dla ówczesnych Celtów powiązanie życia z nieskończonością.

Znak ten w postaci jaką znamy ją teraz został wprowadzony w XVII wieku przez angielskiego matematyka Johna Wallisa, jako reprezentację pojęcia matematycznego jakim jest nieskończoność.

Powszechność i popularność tego symbolu w dzisiejszych czasach jest nadzwyczajna. Być może jest to spowodowane ludzkim pragnieniem doświadczenia nieskończoności. Jego zastosowanie przestało mieć już jakiekolwiek granice. Znak nieskończoności możemy znaleźć w modzie, na ubraniach, w biżuterii a nawet tatuażach. Znak nieskończoności stał się symbolem pomagającym wyrazić naszą osobowość i pragnienia.

Skąd wzięła się popularność znaku nieskończoności w biżuterii? Symbol nieskończoności w biżuterii obecny był od zawsze, ale dopiero od niedawna stał się on bardzo wyraźnym i popularnym trendem modowym. Nieskończoność pojawia się w naszyjnikach, bransoletkach, na pierścionkach i kolczykach. Dosłownie wszędzie! Najmodniejsze są teraz delikatne łańcuszki z wplecionym znakiem nieskończoności oraz sznurkowe bransoletki z nieskończonością

Dziewczyny z Mocca Loca również podłapały ten trend i stworzyły własną kolekcję Infinity Love, w której prezentują swoje wersje tego symbolu. Wszystko w delikatnym, minimalistycznym stylu.

Co oznacza znak nieskończoności w biżuterii? Biżuteria ze znakiem nieskończoności to prosty sposób na wyrażenie swoich uczuć! Znaczenie biżuterii ze znakiem nieskończoności zmienia się w zależności od tego kto ją nosi i przez kogo została podarowana.

Najczęstszym znaczeniem jest nieskończona miłość lub wieczna przyjaźń. Przyjaciółki przeważnie noszą dwie takie same wersje bransoletki nieskończoności, które mają symbolizować ich przyjaźń i oddanie.

Naszyjnik z nieskończonością podarowany Dziewczynie, Narzeczonej czy Żonie z pewnością będzie oznaczać deklarację miłości i całkowitego oddania.

Nieskończoność idealna na prezent dla Niej! Jeśli jesteś mężczyzną, i zastanawiasz się co kupić swojej kobiecie na prezent, lub co jej się najbardziej spodoba, to dobrze trafiłeś! Naszyjnik lub bransoletka ze znakiem nieskończoności będzie idealnym wyrazem Twoich wielkich i głębokich uczuć do Ukochanej! Mogą to być walentynki, dzień kobiet, rocznica ślubu lub inna dobra okazja aby jej kupić prezent.

Naszyjniki i bransoletki nieskończoność są idealnym prezentem, który stanie się wyrazem Twojej miłości, przyjaźni i zapewnienia, że zawsze będziesz przy Ukochanej osobie. Taki gest będzie miał wielką wartość i jesteśmy pewne, że będzie znaczyć wiele dla osoby, która go otrzyma.

Nieskończoność! Żadne inne pytanie nie poruszyło tak głęboko duszy człowieka.

Kolekcja Infinity Love od Mocca Loca

Miłość prawdziwa składa się z rzeczy nieskończenie wielkich i zarazem nieskończenie małych

Odkryj naszą kolekcję biżuterii spod znaku Infinity Love. Nie tylko dla zakochanych, ale również dla mocno zaangażowanych we wszystkie przyjacielskie i romantyczne relacje! Pierścionki, kolczyki, naszyjniki i bransoletki ze znakiem nieskończoności! Znajdź coś wyjątkowego dla siebie, lub bliskiej Ci osobie…

Ale miłość jest nieskończona, jak nieskończone jest gwiaździste niebo, jak nieskończone jest wiecznie nieukojone morze.” Eleanor Farjeon

btt